Gdańsk jesienią

Zanim słoneczne Włochy… trochę pięknej, gdańskiej jesieni. W tym roku jesień w Polsce rozpieszcza liśćmi kolorowymi, błogo błękitnym niebem i słońcem-światłem złotym. Coraz krótsze dni pozwalają docenić te kilka jasnych godzin – czasem mam wrażenie, że ledwie rozsunę zasłony, już muszę je zasunąć (i pogrążyć się w ciemności… ale od czego są świeczki). Czas spacerów po opustoszałym Starym Mieście – ulica Mariacka, którą w sezonie omijam szerokim łukiem, znów pięknieje, Długa o świcie absolutnie magiczna, na cichych podwórkach leniwie wylegują się koty. Czas rowerowych wypadów i dotleniania się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, choć zima już nieśmiało puka do drzwi przypominając o sobie zaczynającym się sezonem na lodowisku.
Niedzielne popołudnia to Siesta Kydryńskiego w Trójce – jakoś najlepiej się tej audycji słucha właśnie jesienią (o, takie dźwięki na przykład). A wieczorami – wielkie kubki herbaty z miodem i cytryną, długie rozmowy i wybieganie myślami do wiosny. Podwójne skarpety, rozgrzane do czerwoności kaloryfery, ciepłe koce. Oklepane? Możliwe, ale ja taką jesień biorę w ciemno. Niech trwa!

Lasy oliwskie:
rower lasy oliwskie4

rower lasy oliwskie8

rower lasy oliwskie6

rower lasy oliwskie7

rower lasy oliwskie3

rower lasy oliwskie5

Klif między Sopotem a Gdynią:
rower2

Plaża w Brzeźnie i Sopocie:
rower3

Stare Miasto:
gda6

gda5

gda4

gda3

gda9

gda12

gda11

gda13

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Gdańsk jesienią

  1. O tak, też chętnie słucham sjesty, szczególnie kiedy za oknem już nie tak ciepło. Chociaż trzeba przyznać, że śliczną w tym roku mamy jesień :) Piękne zdjęcia, pięknego Trójmiasta :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s